kolayitalyanca@gmail.com

İtalya’nın En Güzel 10 Ortaçağ Kalesi

10- Castel Fontana

Castel Fontana, kuzey İtalya’nın Tirol eyaletinde yer almaktadır. 1200’lü yıllarda inşa edilmiş ve daha sonra tarımsal faaliyetler için kullanılmıştır.

9- Castel Dell 'Ovo

Castel dell ‘Ovo, Megaride antik yarımadasında yer almaktadır. İtalya’nın güney kesiminde yer alır ve en nefes kesici surlardan biri olarak kabul edilir.

8- Castello Di Fenis

Castello di Fenis, Valle d ‘Aosta’nın güzel bölgesinde yer almaktadır. Orta Çağ’da inşa edilmiş olup ve ziyaretçilere hala o dönemin ruhu yaşatmaktadır.

7- Monteriggioni

Monteriggioni, Siena’nın kuzeyinde yer alan bir kaledir. Kale 13. yüzyılda zeytin ağaçları ve üzüm bağlarıyla dolu bir tepede inşa edilmiştir.

6- Castel Sant 'Angelo.

Castel Sant ‘Angelo, esasında Roma’nın merkezindeki konumu sayesinde İtalya’nın en çok ziyaret edilen kalelerinden biridir. MS 123 yılında Hadrian tarafından yaptırılmıştır.

5- Fortezza Di San Leo

Fortezza di San Leo, aynı adı taşıyan kasabada bulunan güzel bir kaledir. Şehrin diğer anıtlarının yanı sıra bu kale de Rönesans’a tarihlenmektedir.

4- Fort Bard

Fort Bard, Milano ve Cenevre arasında yer almaktadır. 19. yüzyılda asil bir aile tarafından inşa edilmiş ve Valle d ‘Aosta’nın nefes kesen manzarasını sunmaktadır.

3- La Scarzuola

La Scarzuola, İtalya’da en son yapılan yapılardan biridir. Tommaso Buzzi tarafından 1900’lerde orta çağ mimarisinden esinlenilerek oluşturuldu.

2- Otranto Kalesi

Otranto Kalesi, Avrupa’nın en ünlü ve tarihi kalelerinden biridir. Denizin üstünde bulunur ve gece etkileyici ve ürkütücü bir atmosfer yaratır.

1- Sirmione Kalesi

Sirmione Kalesi, nefes kesen Garda Gölü’nde yer almaktadır. 13. yüzyılda bir Roma inşaatının kalıntıları üzerine inşa edilmiştir. Son birkaç yılda da dünyanın her yerinden birçok ziyaretçiyi cezbetmektedir.

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir